Forum Finansów i Inwestycji

Wydarzenie: Forum Finansów i Inwestycji

Data i miejsce: 24 listopada 2023, godz. 11.00-11.45, Warszawa, Stadion PGE Narodowy

 

Na zaproszenie Stowarzyszenia Inwestorów  Indywidualnych (SII) prezes Fundacji Przyjazny Kraj Tomasz Prusek weźmie udział w kolejnej edycji edukacyjnego Forum Finansów i Inwestycji i będzie mieć zaszczyt moderować panel dyskusyjny:

„Jak zmieniają się polscy inwestorzy. Jak sprawić, żeby inwestowało 20 mln Polaków? Rola PPK w budowaniu długoterminowych oszczędności”.

Podczas panelu moderowanego przez prezesa Fundacji Przyjazny Kraj omówione zostaną najważniejsze trendy inwestycyjne i technologiczne, które są wyzwaniem dla inwestorów detalicznych w Polsce, m.in.

  • Jakie motywacje i strategie inwestycyjne charakterystyczne są obecnie dla inwestorów?
  • Jak detaliści podchodzą do zmian technologicznych (tokenizacja praw własności, e-voting)?
  • Czy zintegrowane aplikacje inwestycyjne (zasada „wszystko” na dłoni w smartfonie) to przyszłość? Na ile mobilność inwestorów „cyfrowych” jest wyzwaniem dla ich utrzymania i zlojalizowania.
  • Na ile program PPK spełnia nadzieję na budowę oszczędności długoterminowych oraz rozwój polskiej giełdy – jakie wnioski płyną z pierwszych faz realizacji programu, szczególnie z ponownego automatycznego zapisu?
  • Czy zachęty podatkowe w SRRK i inicjatywach politycznych są wystarczające dla rozwoju rynku kapitałowego? Co dalej z „podatkiem Belki”?

 

W panelu wezmą udział (w kolejności alfabetycznej):

  1. Marek Dietl, Prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
  1. Jarosław Dominiak, Prezes zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych 
  1. Bartosz Marczuk, Wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju 
  1. Michał Stępniewski, Wiceprezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych